Na konci roku 2011 čekají Weblogy.cz výrazné změny!

Po změně designu a vlastního technologického jádra čeká Weblogy snad poslední zásadní změna. Nepřichází jen tak, že by redakce neměla co dělat a z dlouhé chvíle něco vymyslela, ale měla by odrážet změnu, ke které došlo během posledních několika let.

Weblogová bublina odezněla, objevily se sociální sítě, i česká a slovenská webdesignérská scéna doznala změn… Weblogy.cz na tyto změny samozřejmě reagovaly, ale nikoli zásadně a systematicky, ale spíš „donuceny okolnostmi“. Výsledkem je rozmazání původní koncepce a nejasné ukotvení celé služby.

Rozhodli jsme se tuto situaci řešit a diskutovali jsme o tom, kterým směrem službu posunout – jestli pravidla uvolnit a proměnit Weblogy v moderovaný agregátor, nebo jestli naopak pravidla nezúžit.

Nakonec jsme se rozhodli jít cestou, o níž věříme, že přinese zkvalitnění obsahu, který Weblogy poskytují, byť i za cenu snížení počtu zpráv.

Chceme se se službou Weblogy vrátit ke staršímu významu slova weblog, tedy osobní zápisník. Důraz klademe právě na to „osobní“. Zdroje na Weblogy.cz tedy budou obsahovat výhradně takové weblogy, které přinášejí vlastní názory, komentáře, které nějak subjektivně glosují dění – zkrátka weblogy striktně autorské. Rozloučíme se s nejrůznějšími „zpravodajskými“ blogy, které přinášely zprávy a novinky bez jakékoli další přidané hodnoty, bez osobního pohledu, bez vyjádřeného postoje autora. Rozloučíme se tak i s většinou „firemních blogů“, které pouze promují nové služby či nabídky. V nových Weblogách dostanou šanci především zajímaví a osobití autoři, kteří se dokáží podívat na věci z jiného úhlu a nabízí vyhraněný osobní pohled.

Zároveň jsme se rozhodli uvolnit tematické zaměření o další webová a internetová témata. Zajímavý osobní článek od internetového odborníka, byť třeba na téma regulace automobilů v EU, by na Weblogy.cz měl dostat přednost před umělohmotným tiskovým prohlášením nebo pětkrát předžvýkanou neosobní zprávou o žhavé technologické novince.

Doufáme, že naši odběratelé takovou změnu ocení, že ocení výraznou redukci počtu článků, které denně dostávají, a že v novém zaměření naleznou dostatečnou kompenzaci. A v neposlední řadě doufáme, že tuto změnu pochopí i několik set provozovatelů weblogů, které budou z Weblogy.cz v nejbližších dnech odstraněny…

Vaše Weblogy.cz

Redakce|dispecink (zavináč) weblogy (tečka) cz| Vydáno: 17. 12. 2011 10:08