Weblogy.cz na mobilu

Na m.weblogy.cz najdete odlehčenou verzi Weblogy.cz pro váš mobilní telefon. Zkuste si Weblogy.cz v Opeře mini, šlape to fajně i na mém stařičkém SonyEricssonu T610.

Když už jsme ušetřili přenesená data našim bloggerům, pokusíme se ušetřit i uživatelům. Používáte Weblogy.cz na mobilu? Asi to není ideální, že? Jak doplňujeme nové funkčnosti, tak přibývá i datové náročnosti. Proto jsme připravili odlehčenou verzi Weblogy.cz pro „mobilní telefény“. Najdete ji na adrese m jako mobil tečka weblogy tečka cé zet:

m.weblogy.cz

Nyní ještě v této mobilní verzi odkazujeme články přímo na zdrojových serverech, ale časem se pokusíme stahovat články k nám a aj u nich optimalizovat velikost. Ale to skutečně až časem, však Weblogy.cz nesou žertovné motto „vyvinuto ve volném čase“ a toho máme, bez legrace, málo.

K dipozici jsou mobilně samozřejmě i naše dceřiné služby:

m.wdnews.net
m.digimedia.cz
m.mobilar.cz

Mimochodem, zkuste si Weblogy.cz v Opeře mini. Opravdu parádní věc. Opera mini je napsána v jazyce Java a funguje i ve stařičkých telefonech tento jazyk podporujících. Například bez problémů šlape ve mé fosílii jejíž jméno vám asi již nic říkat nebude: „Sony Ericsson T610“.

Krásně hladce se v Opeře mini dostanu i ke Gmailu na adrese m.gmail.com. Ano, Google umí, Google je náš vzor. :)

A ještě jedna věc. Opera mini funguje přes vlastní proxy server, který data pro ni zkomprimuje a řekl bych „předpřipraví“. Proto se s ní dostanete na jakýkoliv web. Ale dost už o mobilech a Opeře mini, pokud vás tato problematika zajímá, sledujte naši službu Mobilář.

Redakce|dispecink (zavináč) weblogy (tečka) cz| Vydáno: 20. 2. 2007 21:03