Atlas.cz hledá vývojáře HTML & CSS

Neformální prostředí, fajn lidé, příjemný plat, tolerantní šéf, moderní technologie nabízí vývojové oddělení Atlas.cz. Vládnete-li nad HTML a CSS, pak stačí jediné: pošlete mi svůj životopis.

Přiznám se ke svým obavám, zda tímto mimotématickým článkem u vás nevyvolám negativní reakce. Ale risku to, záleží mi totiž na tom, s kým pracuji! A pak také věřím ve vaši toleranci a pochopení mých pohnutek.

Necelé tři roky je má osoba profesně spojena (samozřejmě vedle služby Weblogy.cz) se značkou Atlas.cz. Ano, již tři roky se tu zabývám tím krásným webovým řemeslem, kterým je vývoj HTML a CSS kódu. A nejsem tu na to sám. Ve vývoji se mnou spolupracuje i takový velikán, jakým je Lukáš Mačí. Leč, práce přibývá a my na to pomalu nestačíme. Nechcete to u nás zkusit na pozici vývojář HTML & CSS?

Co vám může Atlas nabídnout

Ve vývojovém oddělení Atlas.cz si cením neformálnosti prostředí s důrazem na lidskou individualitu. Šéf vývoje, Pavel Hromádka, je neuvěřitelně tolerantní člověk. Ostatně, že se mnou vydržel tři roky hovoří za vše. Úctu k vaší individualitě, to vám může vývoj v Atlasu nabídnout.

„Píchačky“, odporné to slovo nejen svým významem, ale i vulgární melodikou, tu nemáme. Pracovní doba je pružná. Internet tu je samozřejmě neomezený a dostatečně rychlý.

Určitě vás zajímá plat. V tomto aspektu jistě najdete firmy, které platí lépe, ale ani v Atlasu to není špatné. Nástupní plat HTML a CSS designera se pohybuje mezi 20 a 30 tisíci korunami. Jestli se cítíte jako Bůh, pak se budete za tuto urážku Boha pohybovat spíše v dolní hranici, ovšem pakliže jste k sobě zdravě kritičtí, tak dokazujete své kvality a ta „třicítka měsíčně“ by mohla být vaše. ;)

Ve vývoji Atlasu pracuje třináct lidí. Profesně nejbližší Vám bude Lukáš Mačí, skvělý HTML a CSS kodér. Určitě také znáte Aleše Roubíčka vystupujícího pod značkou rarouš. Aleš tu vyvíjí v ASP.NET. Petra Šnajdra, technického ředitele, připomínat snad ani nemusím. A z oddělení produktových manažerů Veronika Vajdiaková, poupátko ušlechtilé růže, polárka noční oblohy, mladá žena s velkým duchem a produktová manažerka map, která sedí mezi námi vývojáři, ta by si zasloužila extra článek nebo ještě lépe vlastní heslo na Wikipedii, ale to už je nad rámec tohoto článku. (pozn. red.: Autor tohoto článku má slabost pro krásné mladé ženy.)

Co od vás bude Atlas chtít

Samozřejmě očekávám vaši skvělou praktickou znalost HTML a CSS. Teoretické znalosti se také hodí, ale tady budete weby stavět, nikoliv o nich mluvit, proto kladu důraz na praktické znalosti. Do nich zahrnuji znalost implementačních chyb a jejich řešení – Ono v tom je vlastně celé kodérské know-how.

Pokud budete umět i něco v JavaScriptu, určitě to tu uplatníte, podmínkou to ale není. Cit pro grafickou čistotu považuji u HTML designérů za samozřejmost.

Nemáme tu věci nijak obzvlášť „vybetonované“, každý má velkou možnost pracovat svým způsobem. To občas plodí chaos a živelnost. Proto je nutné, abyste dokázali pracovat samostatně, jednat asertivně a měli smysl pro priority.

Práce je tu hodně. Kdybyste se tady chtěli jen nějak řeklo by se „zašívat“, tak nemá spolupráce žádnou perspektivu. Nebude tu po vás nikdo šlapat, nebude vás nikdo „buzertovat“ za nesplněné termíny, ale odvádět nějakou práci tu musí všichni, plat jenom tak za pravidelné příchody do práce tu nedostává nikdo. Někdy je to tu nárazové a je třeba trochu máknout, ale pak se zase věc uklidní a jsou dny volnější.

Vykašlete se na řeči

Říká se, že Atlas skončí, že jde dolů a kdo ví, co ještě. Nenechávejte se tím, prosím, ovlivnit. Myslím, že lépe uděláte, když se k nám přijedete podívat. Já osobně vám ukážu, jak uživatelské rozhraní našich aplikací stavíme, a jaké možnosti máme.

Ne všechno máme postavené, jak bych si představoval. Ano, jenomže! O celý Atlas se stará třináct vývojářů, z toho dva jsou kodéři. Uznejte, provozujeme toho mnoho, a je nás tolik, kolik nás je.

Těším se na nového kolegu

Zajímá vás nabízená pozice v Atlasu? Pošlete mi, prosím, svůj životopis a přehled referencí na pracovní emailovou adresu: bien@atlas-as.cz. Předem vám děkuji. V nejbližším pracovním dnu vás kontaktuji nazpět s doplňujícími otázkami, popřípadě si už přímo domluvíme schůzku.

Pozn: Tento článek není oficiálním inzerátem společnosti Atlas a.s. s nabídkou práce, nýbrž záležitostí osobní iniciativy Jana Biena v nalezení vhodného člověka pro volnou pozici.

Redakce|dispecink (zavináč) weblogy (tečka) cz| Vydáno: 22. 12. 2006 17:38