Výpadek hostingu

Omluva za nedostupnost služeb rodiny Weblogy.cz ve večerních hodinách dne 23. října 2006 a bližší vysvětlení příčiny.

Včera, 23. října 2006, jste mohli zaregistrovat neplánované výpadky naší vaší služby Weblogy.cz a služeb přidružených. Nejednalo se o hack ani o „hokusy pokusy“ ve strojovně (mistr cechu vývojářského je tentokráte bez viny). Co se stalo? Citujme vyjádření společnosti Ignum, která zajišťuje hostingové zázemí naší služby:

…včerejší výpadek byl jednak neplánovaný a v druhé řade nebyl způsoben chybou na naší straně. Pracovník serverového centra restartoval špatný server a shodou okolností se po restartu server již nerozběhl. Problém byl operativně ihned řešen. Dobu výpadku bohužel nebylo možné odhadnout. Chápeme, že nedostupnost stránek je pro Vás velmi nepříjemná a omlouváme se za nedostupnosti serveru v krátké době po sobě, byť chyba tentokrát nebyla na naši straně. Provoz serveru dále předpokládáme bez potíží…

Zkrátka, nastala chyba, která se opakuje maximálně jednou za deset let. Věříme, že Jáchym už si – při stisku restartovacího tlačítka stroje – dá v budoucnu pozor a bude restartovat bezchybně.

Tímto se též omlouváme za výpadky, které nebylo v naší moci ovlivnit. Věříme, že očekávaný předpoklad provozu serveru bez potíží bude naplněn.

Redakce|dispecink (zavináč) weblogy (tečka) cz| Vydáno: 24. 10. 2006 14:29