Musí zaniknout služby Marknet.cz a Marknet.eu?

Co se stalo se záložkami těchto služeb, umístěnými na Weblogy.cz? Kam zmizely? A zmizí stejně záhadně i další záložky? Co se stalo a co všechno je ohroženo? Bude chtít Digimedia.cz samostatnou záložku? Co se na uživatele chystá? Stanete se rukojmím zkorumpovaných provozovatelů?

Dovolte mi citovat úvod nejdůležitější publikace vesmíru: „Nepropadejte panice“

Pan Radim Hasalík, provozovatel Marknet.cz a Marknet.eu – agregačních služeb o marketingu a internetové reklamě – vydal v minulých dnech pár znepokojivých článků.

Tón, kterým byly napsány, může vést k mylnému dojmu, že Weblogy.cz položily obojímu Marknetu pověstný nůž na krk. Zachovaly se krkavčím způsobem? Pravda je mnohem horší :-)

Stávající „oddělení služeb“

K visuálnímu oddělení služeb – zrušení záložek – došlo z důvodů neslučitelného pojetí jejich dalšího vývoje. Pro Weblogy.cz je prioritou dynamičnost, což přináší dílčí problémy (nedávné události odstavení hostingu z důvodu přetížení či následné hacknutí) – slovy vývojáře Jana Biena:

„Na Weblogy.cz hodně experimentuji a přiznám se, ven pouštím i věci málo otestované. Na neviditelném pozadí běží další procesy a experimenty a ty samozřejmě zvyšují riziko jakýchkoliv problémů a znepřehledňují aplikaci. Podstupuji to vědomě a počítám s tím.“

Jinými slovy, Weblogy.cz jsou „typickým webem Web 2.0“, který je v neustálé betaverzi. Tento stav se neslučuje s vážností a přirozeným očekáváním pana Radima Hasalíka. Pro Marknet je prioritou solidnost, stabilita a dostupnost – to pan Radim Hasalík prokázal při angažovanosti v řešení výše zmíněných problémů, vydáváním tiskových zpráv a celkovým zápalem a starostí o projekt, za což si zaslouží patřičný obdiv. Právě z těchto důvodů nechceme služby pana Radima Hasalíka do našeho experimentu zatahovat, případně diskreditovat před uživateli jako nestabilní a nedůvěryhodné.

Řešení vidíme v možnosti odrostlé dítko Marknet osamostatnit a umožnit mu růst – tedy nezávislost na proměnlivém a tektonicky nestabilním podloží vývoje rodiny služeb Weblogy.cz.

Musí Marknet skončit?

Před započetím kauzy „Weblogy vandalují“ ;-) jsme Radimovi nabídli poskytnutí celého agregačního systému – ve verzích, které jsou otestované a stabilní – zdarma. Tak bychom nenarušili chod jeho projektů. Průtahy s příjmem finanční podpory pramenily právě z úvah, zda je vhodné nějaké peníze přijmout. Došli jsme k závěru, že efektivnější bude onen podíl věnovat (spolu s agregačním systémem) jako provozní kapitál pro další vývoj a zajištění solidního zázemí a provozu služeb Marknet. Zda by se jednalo o běh dvou verzí agregačního systému (vývojové a stabilní) na stávajícím hostingu, nebo přemístění služeb Marktnet na samostatný hosting nebylo zatím týmovou diskuzí – zahrnující i pana Radima Hasalíka – projednáváno.

Skutečnost, že vlastníkem domén Marknet.cz a Marknet.eu je právě Radim Hasalík, nás utvrzovala v přesvědčení, že odstřižení od pomyslné „pupeční šňůry nezodpovědné matky“ může proběhnout v klidu, pohodě a míru. Jaký bude další osud výše zmíněných služeb tedy opravdu záleží jen na jejich provozovateli Radimu Hasalíkovi, kterému bychom rádi popřáli mnoho úspěchů a spokojených uživatelů.

Související:

Redakce|dispecink (zavináč) weblogy (tečka) cz| Vydáno: 9. 10. 2006 13:35