Jak se nad Weblogy.cz zastavil čas

Černočerná několikahodinová pozdně noční až brzce ranní tma zahalila vnější tvář vaší oblíbené služby Weblogy.cz. Po několika hodinách se naštěstí služba prosvětlila a zapadla zpět do svého každodenního stereotypu.

Copak se nám to dnes (3. října 2006) v ranních hodinách přihodilo s titulní obrazovkou Weblogy.cz? Inu, ona nám zeštíhlila, změnila se barevně i obsahem. Ostatně, posuďte sami: kopie.

Desetkrát si člověk přečte o tom, jak by měl vymýšlet komplikovaná hesla a obden je měnit – devětkrát se tím řídí, podesáté nikoliv. Když k tomu přidáte formulářové pole neošetřené proti „PHP injections“ a chvilku nesledujete provoz, pohroma může být na světě. Zdůrazňuji může. On totiž „vandal z vyšší společnosti“ není ošklivý a nepáchne jako západní imperialista, jak si ledaskdo může myslet, jen jeho rozdílná měřítka na osách X jakož i Y vykreslují křivky jinak, než jsme zvyklí. Kdo někdy pracoval s logaritmickým pravítkem ví, o čem mluvím.

Čili, stala se nepříjemnost, to je fakt. Faktem také je, že nepříjemnost mohla být, a to velmi jednoduše, daleko rozsáhlejší. Výmyslem není ani to, že vývojář chybuje, a to zejména vývojář mých nevšedních kvalit.

Ale bylo to poučné. A zábavné. Být nad věcí, to je ono! Ruku na srdce, kdo z vás se nepobavil? … Ačkoliv, o jednom člověku bych věděl. Být ve vleku věci, to je ono!

Redakce|dispecink (zavináč) weblogy (tečka) cz| Vydáno: 3. 10. 2006 17:33