PWP – Potlach wwwyvolaný Plaváčkem

Pppromiňte, já se zakoktal. O prvním setkání webdesignerského nebe, prodebatovaných večerech, velkém překvapení a třech malých neposedných tenisácích.

Jak uvést pochvalný článek jinak než pochvalou. Jistí netrpěliví se dostavili na místo již v dopoledních hodinách, za což mu je v pravidelném intervalu vzdána pocta nejvyšší. Přijelo velké procento pozvaných – z těch, co se „v dostatečném předstihu“ omluvili, jmenujme alespoň kolegu a kamaráda Jana Biena, kterému stále doznívá stižení tropickým šílenstvím. Vyjel proto hledat štěstí a duševní klid do hor.

Páteční večer byl ve znamení poznávání se a nefalšované družby. Krásným připraveným kvízem použitelnosti v praxi byly kempové sprchy. Na jejich záludnosti ztroskotal nejeden adept i odborník. Za svou osobu mohu prohlásit přístupnost za vyhovující, navigace však byla tristní, použitelnost bez užití nápovědy a vyhledávače obtížná a zabezpečení velmi bugové (návštěva uklízečky při dokončování očisty byla šokem pro obě strany).

Druhého dne, ustrojeni do nejlepších oděvů určených pro kemp, začal plánovaný program. Připravené odborné přednášky byly opravdu propracované a samotná témata – ač složitá a laikovi (tedy mně) těžko pochopitelná – byla profesionály podána velmi stručně a výstižně. Proto není divu, že tato odborná část byla brzy za námi a my mohli – nyní již seznámení s teorií – pokračovat ve vášnivých diskuzích o implementaci jedenáctislou­pcového designu do praxe a dalších ožehavých otázkách. Díky prologu Žirafky a jejímu počítači s dynamickou kapacitou pevného disku bylo vše pečlivě a spolehlivě archivováno. Vypracované grafy očekáváme ve čtvrtek večer.

Oblíbenou flamewar o nejlepší operační systém vyhrál nepříliš rozšířený, ale o to oblíbenější PalmOS, který zajišťoval hudební produkci ve chvílích, kdy „játra tučňáka“ odmítla připojit disk, na který nebyla připravena a „OkenaXP“ nemohla rozdýchat úžasnou diskovou kapacitu připojenou pomocí USB. Nakouslá jablíčka byla nahrazena tenisovými míčky které v rukou nešikovného Brbly občas i popíraly gravitační zákony. Musím s obdivem uznat, že všichni, kdo zkusili jeho pohyby napodobit, vynikli zručností, o které si výše jmenovaný může jen nechat zdát.

K večeru Pixy aka „sebestředný Staníček“ překvapil cca 12 hodinovou hudební produkcí, při které hrál a zpíval a Plaváček tančil u tyče jako profesionál. Též David Špinar se předvedl jako zručný trubadúr a jeho melodický hlas se nesl ztichlým kempem až ku rybníčku. Nesmíme opomenout ani zvučný akordeon v rukou Radka Pavlíčka a neméně úžasný rytmický doprovod Marka Prokopa na příbor. Zpěv nás všech připomínal více soustředění sboru Alexandrovců než sešlost webdesignerů. Zkrátka – krása, potěcha pro oko, ucho i intelekt. Odlehčení komorního zpěvu o pěti hlasech se podařilo až zprvu nenápadnému DGX (bez kšiltovky zaměnitelnému s Jiřím Chomátem), jehož Carrramba! vytáhlo z podhoubí i dosud spící hříbky a křemenáče. Tento popěvek mu s radostí druhého dne kolo 13 hodiny oplatil vybraný kvartet.

Závěrem musím vyzdvihnout um a ochotu kuchaře, který se zhostil své úlohy dokonale. Bylo mi ctí mu pomoci alespoň při uvádění kempu do původního stavu – což díky disciplinovanosti sezvaných nebylo výrazně náročné. Musím poděkovat Plaváčkovi za bezchybnou organizaci, jelikož nechybělo ani jídla ani pití, program byl bohatý a velmi přístupný a použitelný. A jak říká Marek Prokop – co je dobré pro uživatele je dobré i pro SEO.

Redakce|dispecink (zavináč) weblogy (tečka) cz| Vydáno: 4. 9. 2006 16:40