Weblogník startuje

U příležitosti ročního provozu služby Weblogy.cz spouštím blog nazvaný Weblogník. První příspěvek jest rekapitulací celého minulého roku a uvítáním nového kolegy, který bude na službě spolupracovat.

Vážení čtenáři a v mnohých případech i milí přátelé,

den se dnem se sešel a je tomu právě jeden rok, co jsem převzal službu Weblogy.cz po Jirkovi Lahvičkovi. Za rok provozu prošla služba mnoha změnami. Celý engine byl od základu přepsán, uživatelské rozhraní doznává nenápadných postupných změn, na službě se zobrazuje reklama atd… Je toho mnoho, co přibývá a co se mění.

Podstatné ale je, že přibývá vás, uživatelů, kteří nejenom službu používají, ale také se svým názorem aktivně spolupodílejí na její tvorbě. S růstem návštěvnosti roste i má chuť se o službu starat a obohacovat ji o nové funkce.

Mám velkou radost také z toho, že zavedení placených odkazů na službě Weblogy.cz u vás nevzbudilo negativní reakce a službu neopouštíte. I nadále zůstane mým hlavním cílem snadno použitelná služba, která svým obsahem předkládá kompletní obraz o českém webdesignu. Proto se můžete spolehnout na to, že reklama tvoří jen obsahový doplněk, který je a zůstane tématicky blízký celé službě a zisk z něj slouží pro pokrytí nákladů na provoz. Je pro mě příjemným zjištěním, že vy, uživatelé Weblogy.cz, tyto nutné skutečnosti chápete.

Věřte, že péče o službu typu Weblogy.cz si veme mnoho času, ač se to na první pohled nemusí zdát. Abych dlouhodobě udržel kvalitu Weblogy.cz, tak jsem ke spolupráci přizval svého dlohouletého kamaráda, ~~Jana Bažanta~~ aka Brblu. Honza je člověk s velkým srdcem, moudrou hlavou a spolehlivou povahou. Na starosti má veškerou komunikaci s autory weblogů, zadavateli reklamy atd… Budete se s ním také setkávat v příspěvcích na weblogu, jehož první příspěvek právě čtete.

Tím se dostáváme k poslednímu bodu tohoto příspěvku. Pokud Vás zajímá dění kolem služby Weblogy.cz, pak sledujte tento weblog, jehož název zní Weblogník. Tento článek je prvním a uvítacím příspěvkem. O čem vlastně Weblogník bude? Samozřejmě o službě Weblogy.cz, o novinkách na něm, ale také o dceřiných službách, jako je například WDNews.net nebo DigiMedia.cz.

RSS export Weblogníku naleznete na adrese http://www.weblogy.cz/blog/rss. Pokud používáte službu Weblogy.cz, což předpokládám, pak samozřejmě vězte, že vám žádný článek neunikne.

A kam nyní? Pakliže službu Weblogy.cz nepoužíváte, pak budu rád, když si přečtete výhody služby. Mohlo by vás možná také zajímat, že Weblogy.cz používá Ivo Lukačovič, viz. názory uživatelů. Pokud jste autorem weblogu, nepřehlédněte informace pro autory a pro podrobnosti o mně a mém kolegovi následujte na vývojový tým.

Přeji vám za celý tým Weblogy.cz mnoho dobrého a kdybyste nám chtěli něco sdělit, podpořit nás pochvalný slovem, nebo urazit slovem hanlivým ;-), pak se budeme těšit na emailu info@weblogy.cz.

Redakce|dispecink (zavináč) weblogy (tečka) cz| Vydáno: 9. 2. 2006 18:26